In English

Eesti Teatri Agentuuri 2011. aasta näidendivõistluse laureaatide väljakuulutamine.

Näidendivõistlus on lõppenud!
Kuid mitte veel ametlikult lõpetatud.

8. septembril selguvad võistlusele saadetud 74 näidendi hulgast need homse teatri tekstid, mis žürii lugemisfiltri preemiaväärilistena läbivad.

Sel aastal kuuluvad žüriisse varasematel võistlusel korra või rohkemgi preemia saanud ja nüüd juba pikaaegse kirjutamiskogemusega autorid:

Martin Algus
Urmas Lennuk
Katrin Maimik
Andres Noormets
Eeva Park
Triin Sinissaar
Jaan Undusk

Näidendivõistlusi on Eesti Teatri Agentuur (enne 2008. aastat Eesti Näitemänguagentuur) korraldanud alates 1995. aastast. Nende hulgas nii lastele- ja noortele suunatuid kui ka koostöös naaberriikidega läbiviiduid. Kuueteist aasta jooksul on Eestis ning välismaal lavale, teleekraanile ja raadioeetrisse jõudnud kümneid võistlustekste ning mitmed võidutöödest on lavastamisel juba teist või kolmandatki korda. Eesti teatrite ja vaatajate huvi aga ka kunstikriitiline hoiak kohalike näidendite suhtes on püsiv ning süvenev nagu ka pidev vajadus uute lavavõimalusi ning kaasaega tajuvate teatritekstide järele.

Lisainfot uue ja juba toimunud võistluste kohta saab koduleheküljelt, telefonil 628 2342 või e-postil heidi@teater.ee.

Võistlust toetab Eesti Kultuurkapital.

NB! Varasemaid ja uuemaid näidenditekste saab tutvumiseks tellida Eesti Teatri Agentuuri kodulehelt: www.teater.ee/naidendid/andmebaas.